Four Tet

  • 2016


    • Fri, 11 Mar 2016

      Bloc. 2016

      Goldie, Billy Nasty, Jeff Mills, Carl Craig, Andrew Weatherall, Surgeon, Four Tet, Optimo (Espacio), Ben Klock, Marcus Intalex, Omar-S, DJ Bone, Juju & Jordash, Speedy J, Move D, Alex Downey, Lakuti, James Ruskin, Tama Sumo, Steffi, Appleblim, Jane Fitz, Scott Fraser, Peverelist, Steevio, Lory D, Dasha Rush, Sandrien, Tr One, Alex.Do, Regis, Motor City Drum Ensemble, Leif, Lone, Marco Bernardi, Placid, Ø [Phase], Floating Points, Egyptian Lover, Nina Kraviz, Dolan Bergin, Rødhåd, Ancient Methods, Space Dimension Controller, D-Bridge, Kowton, Midland, Jimmy Edgar, Bicep, Altern-8, Blawan, Posthuman, Demdike Stare, Ben UFO, James Tec, Luke Handsfree, Dan Beaumont, DJ Deeon, Carlos Souffront, Intergalactic Gary, Sunil Sharpe, Daniel Miller, John Heckle, Thom Yorke, Objekt, Laurel Halo, Lakker, Kenny Hanlon, Skirt, Rrose, Daniel Avery, ItaloJohnson, Magic Mountain High, Evian Christ, Om Unit, Jerome Hill, Skunkrock, Jubei, Ceephax Acid Crew, Kahn, Shanti Celeste, Holly Herndon, Ugandan Methods, DeFeKT, Powell, Volte-Face, Stanislav Tolkachev, Leah Floyeurs, Helena Hauff, Second Storey, Aurora Halal, Slackk, Ansome, JoeFarr, Vril, Mr. Mitch, London Modular, Desert Sound Colony, Automatic Tasty, DEBONAIR, Fatima Yamaha, Krywald & Farrer, SP:MC, Dom & Roland, Flint Kids, Fast Eddie, Datassette, Hipsters Don't Dance, Suzybee



    • Sat, 11 Jun 2016

      Wild Life 2016

      Carl Cox, The Avalanches, De La Soul, Andy C, Tiga, Dixon, Four Tet, Skream, Annie Mac, Todd Terje, The Martinez Brothers, Gerd Janson, Midland, David Rodigan, Julio Bashmore, Skepta, T.Williams, Melé, Kano, Patrick Topping, Eats Everything, Jamie Woon, Logan Sama, DJ EZ, Disclosure, Maribou State, Flume, Rudimental, Bastille, My Nu Leng, Pusha T, Jasper James, Monki, Preditah, Novelist, Artwork, NVOY, Mura Masa, CASisDEAD, Stormzy, Barely Legal, Lady Leshurr, Wilkinson, J Hus, SG Lewis
      South + East
      TBA - South & East
      82

    • Sat, 11 Jun 2016

      Field Day 2016

      DJ Koze, Roman Flügel, Four Tet, KiNK, Gerd Janson, Metronomy, Motor City Drum Ensemble, Mount Kimbie, Floating Points, Jackmaster, Plastician, James Blake, Moscoman, Bicep, Red Axes, Tale Of Us, Roots Manuva, Skepta, Ryan Keeling, Gold Panda, Dusky, Holly Herndon, Slimzee, The Blessed Madonna, Avalon Emerson, Mondowski, Special Request, Dean Blunt, Kelela, Novelist, DJ Fitz, Opal, Danny L Harle, Ata Kak, Mura Masa, Youth Lagoon, Frisco, Lxury, Tirzah, Beach House, Real Lies

    • Sat, 11 Jun 2016

      Parklife 2016

      Steve Lawler, Yousef, The Chemical Brothers, De La Soul, Groove Armada, Adam Beyer, Andy C, Armand Van Helden, Tiga, Joris Voorn, DJ Koze, Diplo, Dixon, Riton, Four Tet, Jamie Jones, Ben Klock, Skream, Pan-Pot, Seth Troxler, Annie Mac, Solomun, Todd Terje, Friction, The Martinez Brothers, Subb-an, Joseph Capriati, Izzy, Motor City Drum Ensemble, Ida Engberg, Lewis Boardman, Alan Fitzpatrick, Andrea Oliva, Krysko, Floating Points, Nina Kraviz, Major Lazer, Greg Lord, Joy Orbison, Jackmaster, Sub Focus, Oneman, David Rodigan, Julio Bashmore, Bicep, Skepta, Ben UFO, Melé, Jamie xx, Maceo Plex, Patrick Topping, Eats Everything, Richy Ahmed, Katy B, Jamie Woon, Job Jobse, Shura, Daniel Avery, Felix Dickinson, Soul II Soul, Logan Sama, Hot Since 82, Waze & Odyssey, Dusky, Black Coffee, DJ EZ, Dub Phizix, Leon Vynehall, Amine Edge & DANCE, Maribou State, Gorgon City, Flume, The Blessed Madonna, Bastille, My Nu Leng, Hannah Wants, Kaytranada, Pirate Copy, Special Request, Kelela, Pusha T, Jasper James, De La Swing, Preditah, Luca Cazal, Novelist, Artwork, Icarus, Toni Varga, Madam X, Mura Masa, Elf Kid, Bonkaz, CASisDEAD, Stormzy, Barely Legal, Culture Shock, Lady Leshurr, Levelz, Lethal Bizzle, Danny Howard, Wilkinson, Nicola Bear, SG Lewis

    • Wed, 22 Jun 2016

      Glastonbury Festival 2016

      Roger Sanchez, Fatboy Slim, Craig Richards, Stanton Warriors, Aphrodite, Will Saul, DJ Yoda, LCD Soundsystem, Joey Beltram, Hot Chip, Four Tet, Seth Troxler, Prosumer, Annie Mac, Lakuti, Perc, Vinyl Junkie, Tama Sumo, New Order, Tensnake, DJ Die, Foals, Truss, nd_baumecker, Mr. G, DJ Q, Kasra, Horse Meat Disco, Chez Damier, Park Ranger, James Blake, Kowton, Elijah and Skilliam, Serum, Midland, Sub Focus, Nicky Blackmarket, Oneman, Julio Bashmore, Honey Soundsystem, Mike Dunn, Bicep, Red Axes, Youngsta, Skepta, Mr Solid Gold, PBR Streetgang, Ben UFO, Lee 'Scratch' Perry, Andy Butler, Mau Mau, Maceo Plex, Horsepower Productions, Eats Everything, DJ Deeon, Redlight, Moxie, Shy FX, Sunil Sharpe, Addison Groove, De Sluwe Vos, Job Jobse, Youngman, Standard&Push, A Sagittariun, Hodge, Waze & Odyssey, Grimes, Jerome Hill, Claptone, DJ Premier, Disclosure, Dub Phizix, Bob Moses, Leon Vynehall, Maribou State, Palms Trax, Foreign Concept, Bat for Lashes, The Blessed Madonna, Funtcase, Cookie Monsta, My Nu Leng, Speech Debelle, Roi Perez, Netsky, Monki, CHVRCHES, Preditah, Russ Ryan, Novelist, Diskord, Oliver Heldens, Amy Becker, Artwork, Ms. Dynamite, Madam X, Hayden James, The Upbeats, Gideön, Danny L Harle, Fatima Yamaha, Ivy Lab, Mura Masa, Chimpo, Normski, Secretsundaze, Stormzy, Delta Heavy, Khruangbin, Loadstar, Culture Shock, Lady Leshurr, Levelz, Mr Bongo

    • Sat, 27 Aug 2016

      Creamfields 2016 - Day 3

      Steve Lawler, Pete Tong, Yousef, Above & Beyond, Rob Tissera, Axwell, Sebastian Ingrosso, Four Tet, Sander van Doorn, Laidback Luke, Dirty South, Gareth Wyn, Los Suruba, Andrea Oliva, Andy Mac, Andhim, Ben Pearce, Avicii, Eats Everything, James Dutton, Logan Sama, Hot Since 82, Nicky Romero, Tommy Trash, DJ EZ, Gorgon City, Josh Demello, Robin Schulz, Grum, Route 94, Cristoph, Idris Elba, MistaJam, Martin Garrix, R3hab, Otto Knows, Destructo, Firebeatz, Flava D, Tchami, Danny Howard, Lucas & Steve

    • Sun, 28 Aug 2016

      South West Four 2016: Day Two

      John Digweed, Sasha, Danny Tenaglia, Carl Cox, Sister Bliss, Sven Vath, The Chemical Brothers, Will Saul, Above & Beyond, Booka Shade, Damian Lazarus, Paul Kalkbrenner, Four Tet, Jamie Jones, Guy J, Silver City, Jesse James, Mar-T, Davide Squillace, Nicole Moudaber, Lauren Lane, Fritz Kalkbrenner, Maya Jane Coles, Cuartero, Recondite, Hunter/Game, Tristan Ingram, Jonas Rathsman, Black Coffee, Maribou State, Johnny Bloomfield, Route 94, Bakermat, Secondcity, Cirez D, Bowler, Yotto